Vraag:
vrijdag, 14 november 2003

Voor mijn zoon van negen jaar is op advies van de huisarts Minrin voorgeschreven tegen nachtelijk bedplassen.
Inmiddels gebruikt hij dit middel (met goede resultaten) al anderhalf jaar, dit echter tot ontzetting van de schoolarts (die hier tijdens een controle-onderzoek achter kwam).
Mijn vraag is nu welke negatieve gevolgen mijn zoon van dit langdurige gebruik van Minrin heeft kunnen krijgen of mogelijk nog zal ondervinden ?

Bij voorbaat heel hartelijke dank voor uw antwoord !

Antwoord:
zaterdag, 15 november 2003

Inmiddels heeft wetenschappelijk onderzoek uitgewezen dan Minrin ook op de lange duur geen of weinig bij werkingen geeft. Voorheen was de mening om Minrin alleen te geven tijdens logeren of vakantie. Tegenwoordig zijn de hulpverleners daar wat soepeler in geworden en Minrin wordt ook langer gegeven als therapie. Meestal wordt dan wel geadviseerd na 3 maanden te stoppen om te kijken of het lichaam de gewoonte om droog te slapen heeft overgenomen. Bovendien is de mening dat jonge kinderen nog veel kans hebben om te leren wakker te worden van de signalen van de blaas en daarom wordt een training met de plaswekker of wekken geprobeerd.
Kortom u hoeft niet bang te zijn dat uw zoon nog nare gevolgen ondervindt van het gebruik van Minrin.
Met vriendelijke groet

Marianne Vijverberg

Bestuurslid KCB en incontinentietherapeut

Lees meer hierover

Terug naar het vragenforum
Stel zelf een vraag