Vraag:
zondag, 14 december 2003

Sinds een ruim jaar gebruik ik voor mijn bi-polaire stoornis Camcolit 400mg.
Sinds ongeveer 2 a 3 weken geleden word ik iedere morgen nat wakker.
Bestaat er een verband tussen de 2x 400 mg Camcolit (Lithium) en het bedplassen?
O ja, ik gebruik ook nog dagelijks daarbij 2 tabletten Sertraline (Zoloft)50 mg.
Ik drink overigens wel veel, 4 a 5 ltr. per dag, en moet dus regelmatig overdag naar het toilet.

m.vr.gr.
Ron

Antwoord:
woensdag, 17 december 2003

Geachte heer,

Ik heb uw vraag even anoniem overlegd met een psychiater omdat ikzelf geen ervaring met bovengenoemde medicatie heb. Zijn idee kwam trouwens overeen met dat van mij. Lithium kan als bij werking nierfunctieproblemen geven, maar zelfs als dat het geval zou zijn, dan nog verwacht je daar niet meteen bedplassen van. Van uw andere medicatie kennen wij geen effecten op nieren/blaas/bedplassen.
Het is dan ook waarschijnlijk dat uw klacht van bedplassen niet direct een relatie heeft met de gebruikte medicatie.
Dan blijft over de vraag waarom u dan wel plotseling elke nacht in bed bent gaan plassen. Dat kan diverse oorzaken hebben die variŽren van relatief onschuldig en eenvoudig tot zeer ernstig. Zeker als het bedplassen daarvoor zelden of niet voorkwam is dit reden om nader uit te laten zoeken.
Wij adviseren u dan ook contact op te nemen met uw huisarts of behandelend psychiater om u door te laten sturen om uit te laten zoeken wat er aan de hand is.

Met vriendelijke groet en succes met het vinden van de oorzaak en daardoor van een mogelijke oplossing,


F.J.M. van Leerdam
jeugdarts, secretaris KennisCentrum Bedplassen.


Terug naar het vragenforum
Stel zelf een vraag